День науки в Івано-Франківській Малій академії наук учнівської молоді

Photo_1

Хто думає про науку, той любить її…

Наука – не казковий ріг достатку, а лише спосіб перетворення світу у людських руках.

Джон Бернал

З нагоди Дня науки України та закінчення навчального року, з метою підтримки та стимулювання        інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді 10 травня 2018 року в приміщенні актової зали Педагогічного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» був проведений День науки в Малій академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області.

На свято завітали почесні гості:

–        Отець Ієрей Юрій Трухан, прес-секретар Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ;

–        Наталія Кульчицька, доцент кафедри статистики і вищої математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат педагогічних наук, голова журі І (міського) етапу конкурсу-захисту;

–        Мирослав Бідичак, директор ПМЛ;

–        Світлана Уварова, керівник Наукового Товариства ПМЛ;

–        Іван Мних, директор МЦНТТУМ;

–        члени журі І (міського) етапу конкурсу-захисту.

Гості привітали юних манівців та їхніх керівників із Днем науки, побажали нових відкриттів та високих досягнень у різних галузях наук.

Із Божим благословенням та привітанням з нагоди Дня науки до присутніх звернувся отець Ієрей Юрій Трухан, прес-секретар Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

День науки в Малій академії наук – це підсумок роботи позашкільного навчального закладу за навчальний рік.

Директор Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Ірина Загрійчук розповіла про результати роботи з обдарованими дітьми. Підбиваючи підсумки діяльності Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді за 2017-2018 навчальний рік, Ірина Загрійчук наголосила, що цьогоріч на І (міський) етап конкурсу-захисту було представлено  79 наукових робіт  учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради, котрі займалися у 40  секціях 12 наукових відділень.

55 учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, котрі посіли І місце у І (міському) етапі конкурсу-захисту, представляли свої роботи у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Переможцями  ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН від Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді  Івано-Франківської міської ради визначено 48 учнів.

У  ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківську МАНУМ представляли 14 учнів.

Перемогу у ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді здобули:

Іванюк Михайло, учень 11 класу УГ № 1,  І місце; Королевич Соломія, учениця 11 класу УГ № 1, ІІ місце; Зеляк Назар, учень 11 класу УГ № 1, ІІ місце; Павлюк Наталія, учениця 10 класу ЗШ № 13, ІІІ місце; Губаль Зоряна, учениця 10 класу СШ № 5, ІІІ місце; Тринога Мирослав, учень 10 класу  ПМЛ, ІІІ місце; Мацюк Софія,  учениця 10 класу УГ № 1, ІІІ місце.

Чимало перемог вихованці МАНУМ здобули в інтелектуальних конкурсах, турнірах, змаганнях.

Переможці – юні науковці отримали нагородну медаль «Розумник».

Павлюк Наталія, Губаль Зоряна, Шийка Марко, Кунець Вероніка за особливі успіхи у навчанні в Івано-Франківській Малій академії наук учнівської молоді були нагороджені відзнакою «Скарбничка мудрості».

Photo_21 Photo_22

Photo_23 Photo_24

За кожним талантом, для того, щоб він реалізувався, стоїть надзвичайно велика праця, яку вкладають у юних науковців їхні наставники. За підготовку переможців та призерів І (міського), ІІ (обласного) етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН директор МАНУМ вручила грамоти і подяки Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради  науковим керівникам секцій МАНУМ.

Мирослав Бідичак, директор ПМЛ, Марія Грицишин, заступник директора УГ № 1,  за плідну співпрацю з Івано-Франківською МАНУМ та за роботу з обдарованою молоддю були нагородженні пам’ятними статуетками.

За підготовку переможців ІІІ (Всеукраїнського) етапу конкурсу-захисту наукові керівники Наталія Кокар, Богдан Максимець, Росина Іваночко, Марія Грицишин, Юлія Кернякевич, Анатолій Казмерчук, Володимир Половський отримали нагородні статуетки «Талант і майстерність».

Учні, які успішно захистили свої наукові роботи (21 випускник Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді), отримали свідоцтво про позашкільну освіту.

Із привітальним словом від випускників Малої академії виступила Діана Мальована, вихованка секції зарубіжної літератури МАНУМ.

Цікавою та насиченою була концертна програма Урочистої Академії.

День науки пройшов у щирій атмосфері, і це  свідчить про те, що в Україні наука ніколи не вмре, бо у великої кількості людей це закладено на генному рівні.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *