Цікаві факти

10 фактів про Ейфелеву вежу

вежа
Якщо ви запитаєте 100 різних людей, з чим у них асоціюється Париж, то, швидше за все, почуєте – Ейфелева вежа. Ця залізна леді є найбільш пізнаваною, найбільш відвідуваною і розтиражованою туристичною визначною пам’яткою світу.

Більше 200 мільйонів людей відвідали Ейфелеву вежу з тих пір, як її збудували у 1889 році. Ось деякі цікаві факти про Ейфелеву вежу:

1. Ейфелеву вежу ненавиділи

Почнемо з того, що Ейфелевої вежі могло б і взагалі не бути. Коли французький інженер Густав Ейфель вперше вирішив звести її в 1887 році, його затія була зустрінута неабиякою критикою і глузуванням. Багато хто з відомих культурних діячів тих часів, навіть підписали документ, в якому було сказано: «Протягом наступних років ми повинні будемо дивитися на огидну тінь ненависної колони із заліза і гвинтів, яка тягнутиметься над містом, як чорнильна пляма».

Одним з найбільших ненависників Ейфелевої вежі став письменник Гі де Мопассан, який потім досить часто обідав у ресторані вежі, так як це було єдине місце в Парижі, звідки не можна було побачити цю «огидну» споруду.

2. Вона не повинна була залишитися

Ейфелеву вежу спочатку побудували в 1889 році, як тимчасову структуру в пам’ять 100-річного ювілею Французької революції. Вона була вхідною аркою на Всесвітню виставку 1889 року і повинна була демонструвати перевагу французьких технологій та інженерії.

Вежу збиралися розібрати через 20 років. Однак найвища будівля у світі тих часів приваблювала багато уваги і Ейфелева вежа залишилася.

3. Непереборна перешкода для Гітлера

Під час Другої світової війни, перед тим як Гітлер увійшов до Парижа в 1940 році, французи зіпсували привід ліфта, який не можна було полагодити через війну. Нацистські солдати не змогли дістатися до верхівки вежі, щоб розвісити свої прапори. Люди стали подейкувати, що «Гітлер завоював Францію, але не зміг завоювати Ейфелеву вежу».

4. Барвиста вежа

Ейфелеву вежу фарбують трьома різними відтінками кольорів. Найтемніший використовується у основи вежі, а найяскравіший колір на верхівці. Її покривають 60 тоннами фарби кожні 7 років для того, щоб захистити від корозії.

5. Вигравірувані імена

Густав Ейфель вигравірував імена 72 найвидатніших французьких інженерів, вчених і математиків того часу, які брали участь у створенні Ейфелевої вежі. На початку 20-го століття імена були зафарбовані, але знову відновлені в 1986-1987 році компанією Société Nouvelle d’exploitation de la Tour Eiffel.

6. Найвище місце для реклами

З 1925 по 1935 освітлений знак автомобільної компанії Citroёn прикрашав три з чотирьох сторін башти. Це було найбільшою рекламною акцією і найвищим місцем для реклами в світі на той час.

7. Стійка вежа

Ця величезна башта практично не страждає від вітру. Навіть при найсильнішому урагані верхівка Ейфелевої вежі відхиляється всього на 15 см. Через висоту цієї споруди і рвучкі пориви вітру шанси нещасних випадків під час будівництва Ейфелевої вежі були дуже високі, але насправді постраждала тільки одна людина.

8. Одне з найпопулярніших місць для самогубств

Самогубства, скоєні на Ейфелевій вежі – досить поширене явище. У Франції один з найвищих показників самогубств у світі: 17,5 самогубств на 1000 чоловік. Позбавлення себе життя за допомогою 300-метрової залізної вежі стало третім за популярністю методом самогубства у Франції після отруєння і повішення.

Багато разів люди робили спроби вбити себе, та їх намірам не судилося реалізуватися. Один з найбільш цікавих випадків стався з жінкою, яка стрибнула з Ейфелевої вежі, приземлилася на дах автомобіля, а потім вийшла заміж за власника машини.

9. Продана двічі

У 1925-му році шахраєві Віктору Люстіга вдалося продати знамениту башту на металобрухт, причому двічі. Він переконав двох різних людей взяти участь у фінансуванні вежі, так як місто більше не могло її утримувати. Люстіг навіть наполягав на хабарі, щоб клієнт міг виграти престижний конкурс торгів міста. Після того, як він отримав гроші, шахрай зник, а через кілька років спробував повторити той же трюк, але невдало.

10. Копії Ейфелевої вежі

Невеликі копії Ейфелевої вежі можна побачити в багатьох куточках світу: в Лас-Вегасі в США, в місті Шеньчжень провінції Гуандун в Китаї, місті Слобозія в Румунії, у Копенгагені в Данії, у Варні в Болгарії, місті Актау в Казахстані та інших містах.
Джерело: Radionetplus – информационно-развлекательный портал

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *