Цікаві факти про дітей

Діти                                         Цікаві факти про дітей

У 1960-х роках власник однієї міланської фірми, що займається склінням вікон, подарував всім хлопцям в кварталі по новій рогатці на честь ювілею компанії. Подарунок супроводжувала його візитка з написом: “З вдячністю за плідну співпрацю”.

20 листопада відзначається Всесвітній день дитини (Universal Children’s Day). Це свято було засновано Генеральною Асамблеєю ООН в 1954 році як день світового братерства і взаєморозуміння дітей і присвячений діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі (резолюція 836, IX).

Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам святкувати цей День у будь-який з днів, який кожен з них визнає доцільним.

20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію про права дитини.

Цікаві факти про дітей

Сьогодні загальноприйнятими кольорами одягу для дівчаток і хлопчиків є рожевий і синій відповідно. Однак такий поділ сформувався в США та країнах Європи тільки в 1940-і роки. До цього часу рекомендації батькам щодо вибору кольору одягу рідко грунтувалися на статі дитини: одні джерела радили вибирати за кольором волосся, інші – за кольором очей. А у випадку зі статтю рекомендації бували прямо протилежні сучасним стандартам. Наприклад, у дитячому випуску журналу Earnshow’s від 1918 йшлося: «За загальним правилом, рожевий потрібно обирати для хлопчиків, а синій для дівчаток, так як рожевий колір більш сильний і твердий, а синій – більш витончений і ніжний».

У 2011 році на свій 9-й день народження дівчинка з Сіетла Рейчел Беквіс попросила своїх родичів і друзів замість подарунків перерахувати гроші на свою благодійну сторінку. Таким чином вона хотіла накопичити 300 $ і віддати в фонд, що займається будівництвом колодязів для жителів Африки. Рейчел зібрала 220 $, а через півтора місяця потрапила в аварію і померла. Її смерть привернула увагу громадськості, і на її сторінку стали надходити нові і нові пожертви. Всього було зібрано більше мільйона доларів, яких повинно вистачити для забезпечення чистою водою 60 тисяч нужденних.

Після Другої Світової війни в Канаді розморозили фіксовані ціни на споживчі товари, що призвело до інфляції. Весною 1947 року ціна шоколадного батончика в магазинах підскочила з 5 відразу до 8 центів, що призвело до масового невдоволення дітей. Спочатку кілька школярів влаштували протест у магазинчика в невеликому місті на сході країни, а потім естафету бойкотів і демонстрацій підхопили сотні і тисячі дітей по всій Канаді. Виробники солодощів відповіли на це газетними статтями, де стверджувалося, що ці акції є підступами комуністів, які завербували дитячих лідерів, щоб сіяти хаос у суспільстві. Розрахунок виявився вірним: якщо спочатку дорослі підтримували ініціативи дітей, так як самі були незадоволені інфляцією, то після публікацій у ЗМІ батьки та вчителі стали забороняти молоді участь у демонстраціях.

Після перемоги заколотників в Громадянській війні в Іспанії за наказом Франко були викрадені тисячі дітей республіканців і віддані на усиновлення в сім’ї, лояльні до режиму. Пізніше практика вилучення дітей у батьків, які вважалися морально чи фінансово нестійкими, була запроваджена відразу в пологових будинках. У ланцюжок були залучені як медики, так і католицька церква, яка грає важливу роль у багатьох сферах іспанського життя. Священики і черниці вели списки прийомних батьків з католицьких сімей, а віддані ним діти оголошувалися справжнім матерям померлими незабаром після пологів. Така практика тривала до 1990-х (!) років, але через відсутність офіційного державного розслідування важко назвати загальну цифру викрадених дітей, хоча за оцінками деяких адвокатів це число може досягати 300 000.

У Фінляндії існує кілька хеві-метал груп спеціально для дітей. Найвідоміша з них – Hevisaurus – виступає в костюмах динозаврів. Група Moottörin Jyrinä робить кавер-версії класичних хітів таких виконавців, як Iron Maiden, Motörhead і Оззі Осборн, переводячи текст на фінську в доступній для дітей формі з освітнім ухилом.

Голосовий апарат людини дає їй відмінну від усіх інших тварин здатність говорити. У той же час, його складна будова не дозволяє людям, на відміну від тварин, дихати і ковтати одночасно. Хоча новонароджені немовлята можуть це робити, вони позбавляються такої можливості приблизно у віці 9 місяців, коли гортань починає опускатися вниз.

У 1837 році німецький педагог Фрідріх Фебель відкрив освітньо-виховний заклад для маленьких дітей, де вони могли гратися, співати, танцювати і отримувати важливі для життя навички, назвавши його Kindergarten, що означає «дитячий садок ». Через це поняття Фебель хотів провести аналогію між такими установами і звичним садами: про дітей повинні піклуватися і доглядати за ними так само, як доглядають за рослинами. Сьогодні дошкільні установи називаються дитячими садами у багатьох мовах світу.

У Бельгії варять столове пиво з вмістом алкоголю до 1,5%, призначене для запивання страв під час обіду чи вечері. До 1970- х років таке пиво постійно подавали у шкільних їдальнях, але потім воно було витіснене газованою водою. Хоча і сьогодні в Бельгії чимало прихильників повернення столового пива у школи, тому що воно, на їх думку, корисніше за колу.

Річард Харріс, який зіграв Альбуса Дамблдора у фільмі «Гаррі Поттер і філософський камінь», три рази відхиляв пропозицію про цю роль, так як був уже серйозно хворий. Його 11-річна онука дізналася про пропозицію і сказала, що вона більше ніколи не розмовлятиме з дідусем, якщо той відмовиться від ролі. Тільки після цього Харріс дав свою згоду на зйомки.

В Афганістані і Пакистані існує традиція виховання дівчаток як хлопчиків – таких дітей називають «бача пош». До такого засобу вдаються сім’ї, в яких народжуються тільки дівчатка, що за місцевими звичаями вважається мало не ганьбою для сім’ї. Бача пош дають чоловіче ім’я, одягають у хлоп’ячий одяг і коротко стрижуть, вона має більше можливостей з’являтися на публіці, ходити до школи і займатися спортом. Однак при дорослішанні бача пош доводиться знову повертатися до життя дівчинки, позбавляючись всіх чоловічих прав, а потім виходити заміж. Часто вони стають поганими дружинами, так як не навчилися належним чином куховарити, шити і виконувати іншу роботу, що вважається жіночою.

Американський підприємець Блейк Майкоскі, відпочиваючи в Аргентині, зіткнувся з тим, що багато дітей з бідних сімей ходили по вулиці без взуття. Цей факт подарував йому ідею для нового проекту: замість того, щоб заснувати черговий благодійний фонд, він організував підприємство з виробництва взуття Toms Shoes, обравши за основу для дизайну туфель традиційні латиноамериканські плетені сандалії альпаргати. З моменту початку виробництва в 2006 році марка Toms дотримується суворого правила: за кожну продану пару туфель компанія дарує ще одну пару дітям з бідних сімей по всьому світу. Станом на 2012 рік, туфлі Toms отримали понад мільйон дітей з 25 країн.

Народжений в 1898 році американець Вільям Джеймс Сідіс вже в півтора року міг прочитати «New York Times», до восьми років знав вісім мов і винайшов ще одну самостійно, а в 11 років вступив до Гарварду, де вже через рік читав лекції з чотиривимірних тіл в математичному гуртку. Його IQ оцінювався в 250-300 одиниць, хоча ці цифри можуть бути перебільшені, бо тест на IQ Сідіс ніколи не проходив. Однак настільки ранній старт не приніс йому слави – отримавши ступінь бакалавра в 16 років і попрацювавши якийсь час викладачем, він відійшов від публічного життя. Працюючи простим бухгалтером і на інших посадах, які не потребують особливої ​​кваліфікації, Сідіс присвятив себе колекціонуванню та вивченню транспортних систем, а іноді публікував роботи з найрізноманітніших галузі знань: антропології, філології, космології та історії індіанців.

Аномальний білий відблиск в оці називається лейкокорія, він частіше виявляється у дітей і може вказувати на багато захворювань, у тому числі такі серйозні, як катаракта, токсокароз і ретинобластома – злоякісна пухлина сітківки ока. Одним з методів ранньої діагностики лейкокорії може служити звичайна фотографія. Якщо у дитини на фотографії одне око червоне через звичний ефект червоних очей, але інше світиться білим – це привід звернутися до лікаря для більш серйозних тестів.

У 1962 році в Танзанії вибухнула епідемія сміху, яка охопила в результаті близько 1000 чоловік. Почалася вона в школі для дівчаток у селі Кашаша – спочатку сміялися три учениці, а незабаром більшість дівчаток заразилися сміхом. Напади сміху у кожної тривали від декількох годин до декількох днів поспіль. Школу незабаром тимчасово закрили, але епідемія передалася іншим дітям і підліткам в 14 школах довколишніх сіл. Остаточно феномен зник через 18 місяців після перших зафіксованих випадків.

У радянський час було дуже складно отримати доступ до релігійної літератури. Корній Чуковський в 1960-х роках просив дозволу на випуск біблійних переказів, адаптованих для дітей відомими письменниками та літераторами під своєю редакцією. Проект дозволили із застереженням: у книзі не повинні згадуватися Бог і євреї, тому для Бога придумали псевдонім «Чарівник Яхве». Незважаючи на це, весь тираж книги «Вавилонська вежа та інші стародавні легенди», випущеної видавництвом «Дитяча література» в 1968 році, був знищений, а наново надрукували книгу тільки в 1990 році.

Раніше фотографи для того, щоб всі діти на груповій фотографії дивилися в об’єктив, говорили: «Дивіться сюди! Зараз вилетить пташка!». Ця пташка була цілком реальною на початку ери масової фотографії – щоправда, не живою, а латунною. У ті часи камери були далекі від досконалості, і для отримання хорошого знімка люди повинні були завмерти в одній позі на кілька секунд. Щоб привернути увагу непосидючих дітей, асистент фотографа в потрібний момент піднімав блискучу «пташку», яка до того вже вміла співати.

У деяких індійських селах існує ритуал скидати новонароджених з даху храму. Наприклад, у селі Мустая, штат Махараштра, дітей кидають з 15-метрової висоти на розтягнутий внизу тент. Обряд для своїх немовлят замовляють і мусульманки, і індуїстки, які вірять, що це випробування принесе дитині здоров’я та удачу в майбутньому.

Згідно з дослідженнями американських генетиків, ризик виникнення вроджених дефектів і генетичних відхилень у дітей у шлюбах між двоюрідними братами та сестрами всього на 3 % вище, ніж у дітей звичайних пар. Таким чином, закони, що забороняють шлюби між кузенами, які діють в 24 штатах, необгрунтовані.

Хлопчиками для биття в Англії та інших європейських країнах 15-18 століть називали хлопчиків, які виховувалися разом з принцами і отримували тілесне покарання за провину принца. Ефективність такого методу була не гірше ніж прочуханка для винуватця, тому що принц не мав можливості грати з іншими дітьми, крім цього хлопчика, з яким у нього встановлювалася сильний емоційний зв’язок.

У Кореї дорослішання людини на рік відбувається не в день народження, а 1 січня. Коли народжується дитина, її віком автоматично вважається один рік (округлений час в утробі матері), а 1 січня наступного року йому виповнюється вже 2 роки. Вчителям і вихователям маленьких дітей важливо уточнювати, який вік їм сказали – корейський або західний.

80 % всіх футбольних м’ячів у світі виробляються в Пакистані, причому три чверті з них – у місті Сіялкот. Значне число цих м’ячів виготовляються із залученням дитячої праці, хоча в останні роки ця проблема вирішується.

До складу пластмаси для деталей конструктора “Лего” входить сульфат барію. Ця сіль не розчиняється у воді, що робить її нетоксичною для організму, і яскраво відображено на рентгенівських знімках. Таким чином, якщо дитина проковтне деталь, її буде легко знайти по цих знімках.

Мексиканський розважальний центр KidZania – це зменшена копія реального міста для дітей. Він включає в себе будівлі, магазини, театри і міський транспорт. Діти від 2 до 14 років можуть проводити тут цілий день, вибравши будь-яку з 70 професій. Таким чином вони вивчають устрій світу дорослих, пізнають цінність роботи і заробляють гроші у внутрішній міський валюті. Крім Мексики Кідзанія вже відкрита або збирається з’явитися в багатьох інших країнах.
Джерело: Музей фактів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *