Monthly Archives: Лютий 2016

Вітаємо!!!

Щиро вітаємо педагогів Малої академії наук учнівської молоді – іменинників березняз нагоди Дня народження!!!

 

Найщиріші слова привітань шлемо таким керівникам секцій:

Буртняку Івану Володимировичу – керівнику секції мікроекономіки та макроекономіки; 01.03;

Каленюк Оксані Миколаївні – керівнику секції англійської мови; 11.03;

Кондрат Олександрі Іванівні – керівнику секції французької мови;  14.03;

Калагурці Віталію Степановичу ­ – керівнику секції мультимедійних систем, ігрових та навчальних програм; 24.03

букет

Нехай все буде, що потрібно,

Без чого не складається життя:

Любов, здоров’я, щастя, дружба

І вічно молода душа!

З повагою адміністрація Малої академії наук учнівської молоді міста Івано-Франківська

Мудрість Матері Терези

Нам не потрібні рушниці і бомби. Щоб перемогти зло, нам потрібні любов і співчуття.

Матір Тереза

Перемоги учнів Івано-Франківської Малої академії наук

20-21 лютого 2016 року в місті Івано-Франківську на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для   участі  у ІІ (обласному) етапі         Всеукраїнського          конкурсу-захисту від навчальних закладів Івано-Франківської  міської ради було представлено 28 науково-дослідницьких робіт у таких відділеннях: «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» – 5 робіт;  «Мовознавство» – 2 роботи; «Філософія та суспільствознавство» – 3 роботи; «Історія» – 8 робіт; «Науки про Землю» – 4 роботи; «Технічні науки» – 2 роботи; «Фізика та астрономія» – 2 роботи; «Хімія та біологія» – 2 роботи.

Програма роботи кожної секції передбачала заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт, виконання контрольних робіт із базових дисциплін  та захист наукових досліджень.

За рішенням журі серед учасників конкурсу переможцями визначено  22 учасники від навчальних закладів Івано-Франківської міської ради.

Перше місце здобули:

       Шпук Христина, учениця 11 класу ПМЛ(секція літературної творчості; науковий керівник – Сіренко Софія Артурівна, керівник секції літературної творчості МАНУМ, магістр філології );

  Баран Євген, учень11 класу УГ № 1 (секція зарубіжної літератури; науковий керівник – Турчин Світлана Ярославівна, вчитель зарубіжної літератури УГ № 1);

-       Зубрицький Дмитрій, учень 9 класу УГ №1 (секція всесвітньої історії; науковий керівник – Максимець Богдан Володимирович, керівник секції історії України МАНУМ, кандидат політичних наук);

-       Метошоп Олександра, учениця 9 класу УГ №1 (секція геології, геохімії та мінералогії; науковий керівник – Яремко Ольга Євгенівна, керівник секції гідрології МАНУМ, вчитель географії  УГ № 1);

-       Витриховський Євстахій, учень 10 класу УГ № 1 (секція гідрології; науковий керівник – Яремко Ольга Євгенівна, керівник секції гідрології МАНУМ, вчитель географії  УГ № 1);

-       Мазур Іванна, учениця 11 класу УГ № 1 (секція науково-технічної творчості та винахідництва; науковий керівник – Буяк Наталія Павлівна, керівник секції архітектури і дизайну МАНУМ, вчитель креслення ЗШ № 3);

-       Когутяк Олександр, учень 11 класу УГ № 1 (секція екологічно безпечних технологій та ресурсозбереження; науковий керівник – Буяк Наталія Павлівна, керівник секції архітектури і дизайну МАНУМ, вчитель креслення ЗШ № 3);

-       Мимоход Олег, учень 11 класу СШ № 11 (секція теоретичної фізики; науковий керівник – Йосипенко Лариса Богданівна, керівник секції фізики МАНУМ, вчитель фізики СШ № 11);

-       Капінус Уляна, учениця 11 класу ПМЛ (секція медицини; науковий керівник – Мельник Марія Василівна, керівник секції медицини МАНУМ, кандидат хімічних наук, доцент ІФНМУ);

-       Шиловських Олександр, учень 10 класу СШ № 5 (секція хімії; науковий керівник – Мельник Дмитро Олександрович, керівник секції хімії МАНУМ, кандидат хімічних наук, доцент ІФНМУ);

Друге місце здобули:

-       Бариляк Юрій, учень 10 класу УГ № 1 (секція кліматології та метеорології; науковий керівник – Яремко Ольга Євгенівна, керівник секції гідрології МАНУМ, вчитель географії  УГ № 1);

       Кисильчак  Тетяна, учениця 10 класу ПМЛ (секція української літератури; науковий керівник – Сіренко Софія Артурівна, керівник секції літературної творчості МАНУМ, магістр філології );

       Близнюк Віра, учениця10 класу УГ № 1 (секція мистецтвознавства; науковий керівник – Мартин Олександра Михайлівна, вчитель художньої культури УГ № 1);

       Ткачівський Денис, учень 11 класу УГ №1 (секція журналістики; науковий керівник – Грицишин Марія Іванівна, вчитель української мови та літератури УГ № 1);

       Біловусяк Андрій, учень 9 класу ЗШ № 15 (секція правознавства; науковий керівник – Малахова Ірина Михайлівна, керівник секції правознавства МАНУМ, вчитель правознавства ЗШ № 22, вчитель вищої категорії, вчитель-методист);

Третє місце здобули:

       Гайдейчук Лілія, учениця 11 класу СШ № 11(секція правознавства; науковий керівник – Поліщук Андрій Ярославович, керівник секції правознавства МАНУМ, юрист);

       Шкурашівський Назар, учень 10 класу СШ № 5 ( секція історії України; науковий керівник – Комар Володимир Леонович, керівник секції історії України МАНУМ, завідувач кафедри історії слов’ян Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор історичних наук, професор, фахівець з історії Польщі та українсько-польських відносин);

-       Гавадзин Тетяна, учениця 9 класу ЗШ № 25 (секція історії України; науковий керівник – Максимець Богдан Володимирович, керівник секції історії України МАНУМ, кандидат політичних наук);

        Ковтун Юлія, учениця 10 класу УГ № 1 (секція історії України; науковий керівник – Половський Володимир Семенович, учитель історії УГ №1);

       Біловусяк Андрій, учень 9 класу ЗШ № 15 (секція історичного краєзнавства; науковий керівник – Малахова Ірина Михайлівна, керівник секції правознавства МАНУМ, вчитель правознавства ЗШ    № 22, вчитель вищої категорії, вчитель-методист);

       Гоник Богдан, учень 11 класу СШ № 5 (секція всесвітньої історії; науковий керівник – Уварова Тетяна Вікторівна, керівник секції всесвітньої історії, вчитель правознавства ПМЛ);

       Йосипенко Ярема, учень 9 класу ПМЛ (секція експериментальної фізики; науковий керівник – Йосипенко Лариса Богданівна, керівник секції фізики МАНУМ, вчитель фізики СШ № 11).

 

8 учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради (Шпук Христина, Зубрицький Дмитрій, Метошоп Олександра, Витриховський Євстахій, Бариляк Юрій, Когутяк Олександр, Мимоход Олег, Капінус Уляна), а також один учень від наукового товариства УГ № 1(Баран Євген) увійшли до складу  команди учасників від Івано-Франківської області, які братимуть участь  у  ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді та вже у березні-квітні 2016 року захищатимуть свої наукові роботи в Києві.

Цьогорічні І (загальноміський) та ІІ (обласний) етапи конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради довели, що Мала академія наук як окремий позашкільний навчальний заклад сприяє вдосконаленню виявлених здібностей, обдарувань учнівської молоді, самовизначенню та самореалізації особистості засобами залучення до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи в різних галузях науки і техніки, забезпечує її творчий, інтелектуальний, духовний розвиток, підготовку до майбутньої професійної та громадської діяльності.

 

 

ФОТО_Участь вихованців МАНУМ у ІІ етапі конкурсу-захисту_20-21.02.2016р.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вітаємо переможців та призерів ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН !!!

Достойними результатами завершилася участь учнів-членів Івано-Франківської міської Малої академії наук учнівської молоді в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів, який відбувся 20-21 лютого 2016 року в Прикарпатському національному університеті імені В. Стефаника.

 

Із 28 учасників міської команди – 22 учнів стали призерами ІІ етапу конкурсу-захисту: І місце – 10,  ІІ місце – 5,  ІІІ місце – 7.

 

Участь у ІІІ (Всеукраїнському етапі, Київ) будуть брати 8 учнів-членів міської Малої академії наук та  1 учень УГ №1.

 

20 лютого 2016р.

 

№ з/п

Прізвище, ім’я учня, науковий керівник

Відділення, секція

Навчальний заклад

Клас

Зайняте місце на ІІ етапі

Участь у ІІІ етапі

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

 

1.

Кисильчак Тетяна

(Сіренко С.А.)

Українська література

ПМЛ

10

ІІ м.

-

2.

Баран Євген

(Турчин С.Я.)

Зарубіжна література

УГ № 1

11

І м.

Київ

3.

Близнюк Віра

(Мартин О.М.)

Мистецтвознавство

УГ № 1

10

ІІ м.

-

4.

Калинчук Надія

(Клепар М.В.)

Мистецтвознавство

СШ № 5

10

 -

 -

5.

Шпук Христина

(Сіренко С.А.)

Літературна творчість

ПМЛ

11

І м.

Київ

Відділення мовознавства

 

6.

Матись Наталія

(Ріжко Р.Л.)

Українська мова

ПМЛ

10

-

-

7.

Корнута Юлія

(Бойчук І.Є.)

Англійська мова

СШ № 1

10

-

-

Відділення філософії та суспільствознавства

 

8.

Ткачівський Денис

(Грицишин М.І.)

Журналістика

УГ № 1

11

ІІ м.

-

9.

Біловусяк Андрій (Малахова І.М.)

 

Правознавство

ЗШ № 15

9

ІІ м.

-

10.

Гайдейчук Лілія

(Поліщук А.Я.)

Правознавство

СШ № 11

11

ІІІ м.

-

Відділення історії

 

11.

Шкурашівський Назар

(Комар В.Л.)

Історія України

СШ № 5

10

ІІІ м.

-

12.

Гавадзин Тетяна

(Максимець Б.В.)

Історія України

ЗШ № 25

9

ІІІ м.

-

13.

Ковтун Юлія

(Половський В.С.)

Історія України

УГ № 1

10

ІІІ м.

-

14.

Мацюк Маркіян

(Половський В.С.)

Історія України

УГ № 1

11

 

-

 

 

-

 

15.

Біловусяк Андрій (Малахова І.М.)

 

 

 

Істричне краєзнавство

ЗШ № 15

9

 

 

ІІІ м.

 

 

-

16.

Дутчак Ірина

(Максимець Б.В.)

 

Етнологія

Коледж ПНУ

10

-

-

17.

Зубрицький Дмитрій

(Максимець Б.В.)

Всесвітня історія

УГ № 1

9

І м.

Київ

18.

Гоник Богдан

(Уварова Т.В.)

Всесвітня історія

СШ № 5

11

ІІІ м.

-

Відділення наук про Землю

 

19.

Салига Юлія

(Атаманюк Я.Р.)

Географія та ландшафтознавство

ЗШ № 2

11

-

-

20.

Метошоп Олександра

(Яремко О.Є.)

Геологія, геохімія та мінералогія

УГ № 1

9

 

І м.

 

Київ

21.

Витриховський Євстахій

(Яремко О.Є.)

Гідрологія

УГ № 1

10

І м.

Київ

22.

Бариляк Юрій

Яремко О.Є.)

 

Кліматологія та метеорологія

УГ № 1

10

ІІ м.

Київ (у секції не було І місця!)

21 лютого 2016р.

№ з/п

Прізвище, ім’я учня, науковий керівник

Відділення, секція

Навчальний заклад

Клас

Зайняте місце на ІІ етапі

Участь у ІІІ етапі

Відділення технічних наук

 

1.

Мазур Іванна

(Буяк Н.П.)

Науково-технічна творчість та винахідництво

УГ № 1

11

І м.

-

2.

Когутяк Олександр

(Буяк Н.П.)

Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження

УГ № 1

11

 

І м.

 

Київ

Відділення фізики та астрономії

 

3.

Мимоход Олег

(Йосипенко Л.Б.)

 

Теоретична фізика

СШ № 11

11

І м.

Київ

4.

Йосипенко Ярема

(Йосипенко Л.Б.)

Експериментальна фізика

ПМЛ

9

ІІІ м.

-

Відділення хімії та біології

 

5.

Капінус Уляна

(Мельник М.В.)

Медицина

ПМЛ

11

І м.

Київ

6.

Шиловських Олександр

(Мельник Д.О.)

Хімія

СШ № 5

10

І м.

-

 

До уваги учасників ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відбудеться:

20 лютого 2016р. – відділення історії; наук про Землю; філософії та суспільствознавства; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства.

21 лютого 2016р. – відділення хімії та біології; екології та аграрних наук; фізики та астрономії; економіки; математики; технічних наук; комп’ютерних наук.

 

Збір о 900 год біля входу до ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (з вул. Чорновола).

Учасники конкурсу-захисту повинні мати:

-        -  медичну довідку про те, що дитина здорова і не перебувала у контакті з інфекційними хворими (довідку взяти у дільничного лікаря не раніше, як за 3 дні до конкурсу);

-         учнівський квиток;

-         гелеві ручки (чорні чи фіолетові) для написання контрольних робіт;

-      примірник наукової роботи (на захист),   буклет із коментарями до роботи (тема, мета, завдання, коротка анотація) – 5-6 примірників для членів журі;

-        мультимедійну презентацію наукової роботи;

­­-        водичку, перекуску.

Наказ УОіН_Про підсумки проведення І (міського) етапу конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН

Наказ УОіН-2016-підсумки І етапу конкурсу-захисту

Проведено І (загальноміський) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради

Наукова діяльність у молоді роки – прекрасний спосіб самоствердитися

 

Проведено І (загальноміський) етап конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робітучнів-членів Малої академії наук

учнівської молоді Івано-Франківської міської ради

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На виконання наказів управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 25.12.2015р. № 861 «Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2015-2016 н. р.», від 05.02.2016 р. №  71 «Про внесення змін та доповнень до наказу управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 25.12.2015р. № 861 «Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2015-2016 н. р.», з метою виявлення і підтримки творчих, талановитих, здібних і обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності в різних галузях науки  з 26 грудня 2015року до 09 лютого 2016 року був проведений І  (міський) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради.

Конкурс проводився в 34 наукових секціях таких відділень:

-       літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

(4 секції);

-       мовознавства (2 секції);

-       філософії та суспільствознавства (5 секцій);

-       історії (4 секції);

-       наук про Землю (4 секцій);

-       технічних наук (2 секції);

-       комп’ютерних наук (1 секція);

-       математики (2 секції);

-       фізики та астрономії (2секції);

-       економіки (1 секції);

-       хімії та біології (4 секції);

-       екології та аграрних наук (3секції).

 

На конкурс подали заявки 78 учнів 8-11 класів із загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів міста Івано-Франківська.

Участь у конкурсі взяв 61учень (62 наукові роботи; Біловусяк Андрій, учень 9 класу ЗШ № 15 (науковий керівник –Малахова І.М.), представляв дві наукові роботи: із правознавства та історичного краєзнавства).

Відповідно до Правил проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 259
від 24.03.2014р.,
 програма конкурсу передбачала виконання контрольних робіт із базових дисциплін, заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт та усний захист наукових досліджень.

Максимальна сума балів, яку міг набрати учасник за участь у всіх розділах програми Конкурсу, становить 100 балів.

Офіційне підбиття підсумків проведення І (загальноміського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук відбулося 12 лютого 2016року в конференц-залі готелю «Надія».

3_1 5_2

13 14_1

1-1 10

              Світлана Уварова, заступник начальника управління освіти і науки, заступник голови оргкомітету І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2015-2016 н.р., наголосила на тому, що на конкурсі учні продемонстрували навики наукового дослідження та належну підготовку.

Директор Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, відповідальний секретар журі конкурсу-захисту Ірина Загрійчук детально проаналізувала участь членів МАН у конкурсі, назвала переможців та учасників у кожній секції, відзначила найкращі роботи.

Журі конкурсу-захисту (голова журі – Наталія Кульчицька, доцент кафедри статистики і вищої математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат педагогічних наук) дало високу  оцінку рівню знань учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді та наукового товариства УГ № 1, відзначило фахову майстерність їхніх керівників та ефективність їх роботи із заохочення учнів до науково-дослідницьких робіт.

Більшість учасників конкурсу представили свої роботи на належному науковому рівні, продемонстрували мультимедійні презентації науково-дослідницьких робіт, виявили неабияку ерудицію та знання наукового матеріалу.

32 конкурсанти, за рішенням журі, є переможцями та братимуть участь у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту.

 

 

ФОТО_Офіційне підбиття підсумків проведення І (міського) етапу конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН_12.02.2016р._конференц-зала готелю “Надія”

1-1 2_1

3_1 4-1

5_2 6-1

7_1

ДО УВАГИ УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАН, КОТРІ БРАТИМУТЬ УЧАСТЬ У ІІ (ОБЛАСНОМУ) ЕТАПІ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ

ДО УВАГИ УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАН, КОТРІ БРАТИМУТЬ УЧАСТЬ

У ІІ (ОБЛАСНОМУ) ЕТАПІ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ 

 

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відбудеться:

20 лютого 2016р. – відділення історії; наук про Землю; філософії та суспільствознавства; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства.

21 лютого 2016р. – відділення хімії та біології; екології та аграрних наук; фізики та астрономії; економіки; математики; технічних наук; комп’ютерних наук.

Збір о 900 год в актовій залі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»