Архіви дня: 24/12/2014

До уваги керівників секцій, учнів-членів МАНУМ, батьків!!! ОСНОВНІ ВИМОГИ щодо написання наукової роботи!!!

Нагадуємо:  ОСНОВНІ ВИМОГИ ЩОДО НАПИСАННЯ, ОФОРМЛЕННЯ ТА ПРЕДСТАВЛЕННЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАН ЧИТАЙТЕ В НАКАЗІ, ЩО У ПОСИЛАННІ.

(Див. ДОДАТОК 5 !!!)

NMO-259-2(1)

 

 

Відбулося засідання педагогічної ради МАНУМ

Відбулося засідання педагогічної ради

Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді

1_1

2

3_1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

23 грудня 2014 року в залі засідань Міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді (вул.Івасюка, 38а) відбулося засідання педагогічної ради Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області як окремого позашкільного навчального закладу.

 На засіданні, яке проводила директор Івано-Франківської МАНУМ Ірина Загрійчук, обговорювалися питання про результати системи науково-дослідницької роботи з учнями-членами МАНУМ у відділеннях «Науки про Землю», «Хімія і біологія»; про роль наукового керівника у підвищенні рівня якості сучасного секційного заняття засобами нових освітніх технологій; підготовку до І (міського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУМ, інформаційне наповнення сайту Малої академії наук учнівської молоді міста Івано-Франківська, про методичний посібник для керівників секцій та учнів-членів МАНУМ.

Загрійчук І.Й. у своїй доповіді  зазначила, щосьогодення вимагає творчого вчителя, творчого керівника секції, учителя-дослідника, який піднімається на вершину педагогічної майстерності.

Один із секретів педагогічної творчості полягає в тому, щоб пробудити в керівникові секції МАНУМ інтерес до пошуку, аналізу власної роботи.

В.О. Сухомлинський  зазначав: «Якщо ви хочете, щоб педагогічна праця давала учителеві насолоду, щоб повсякденне проведення уроків не перетворювалося на нудну, одноманітну повинність, виведіть кожного вчителя на щасливу стежку дослідника».

«Система освіти має забезпечити всі умови для всебічного розвитку потенціалу обдарованої особистості, створити можливості, щоб учень став суб’єктом самовиховання, самоосвіти, саморозвитку. Тому при плануванні роботи з обдарованими дітьми у секціях Малої академії наук учнівської молоді слід передбачити організацію різноманітних сучасних форм і методів,» – наголосила директор МАНУМ Ірина Загрійчук, ілюструючи свій виступ мультимедійною презентацією.

Сучасні педагогічні технології, інноваційні процеси розвитку освіти мають бути спрямовані на особистість дитини, на розкриття її інтелектуальних, творчих здібностей, на задоволення інтересів і потреб у самовизначенні, на орієнтацію підростаючого покоління на здоровий спосіб життя.

Немає сумніву, що проблема ефективності педагогічного процесу може бути розв’язана лише за умови забезпечення високої компетентності та професійної майстерності кожного керівника секції та творчого об’єднання.

Одним із основних завдань у позашкіллі на сучасному етапі є активізація творчих здібностей керівників секцій.Адже сьогодення ви­магає високопрофесійного вчителя, педагога-творця. Навчити і ви­ховати особистість може лише творча особистість. До творчої праці спонукає вчителя-керівника секції сьогоднішній учень – розвинена й нестандартна особистість, вимоглива до свого наставника. Крім того, творчий характер закладено в самій суті вчительської професії.

Щоб сприяти розвитку творчої особистості, в Івано-Франківській МАНУМ  розроблено систему організації науково-дослідницької діяльності учнів. Ця система містить вимоги до розвитку творчих можливостей дітей: від лекційних і практичних занять до виконання наукових робіт і дослідницьких проектів; орієнтує на створення умов для досягнення випускниками підвищеного рівня освіченості, який відрізняється від базового не стільки обсягом знань, скільки орієнтацією на оволодіння методологічними знаннями та способами продуктивної діяльності.

Директор МАНУМ наголосила, що сьогодні, щоб знайти себе в житті й гідно реалізуватися, необхідно володіти лідерськими якостями, уміти працювати в команді, гнучко сприймати зміни, швидко й адекватно реагувати на них, виробляти здатність учитися все життя і, головне, не зупинятися у своєму розвитку.

Саме із цими особливостями і пов’язана спеціалізація Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, метою роботи якої є залучення якомога більшої кількості учнів до науково-дослідної діяльності за допомогою їх участі в різноманітних наукових заходах.

Сьогодні активне залучення учнів до науково-дослідної діяльності – вимога часу.

Про результати системи науково-дослідницької роботи з учнями-членами МАНУМ у відділеннях «Науки про Землю», «Хімія і біологія», про напрацювання та методику проведення занять присутнім розповіли, поділилися своїм досвідом та продемонстрували цікаві мультимедійні презентації Ольга Яремко, керівник секції географії; Софія Савчук, керівник секції зоології та ботаніки; Дмитро Мельник, керівник секції хімії.

Вікторія Чуприна, керівник секції інформаційних технологій, розповіла учасникам засідання про роль наукового керівника у підвищенні рівня якості сучасного секційного заняття засобами нових освітніх технологій.

Освіта сьогодні розглядається не як процес передання певної суми знань, процес кінцевий у просторі й часі, а як перманентний процес оволодіння основними освітніми принципами, в якому учень відіграє активну, рівноправну роль. Він саме той, хто ВЧИТЬСЯ, а не той, кого НАВЧАЮТЬ.

Засідання педагогічної ради Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області пройшло конструктивно, злагоджено, змістовно, на належному методичному рівні.

 

Директор Івано-Франківської МАНУМ                      Ірина Загрійчук

 

Засідання педагогічної ради МАНУМ_23.12.2014р.

1_1 2

3_1 4_1

5_1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA