Архіви

Про структуру 2019-2020 навчального року

Про структуру 2019-2020 навчального року

Враховуючи вимоги Закону України «Про освіту», який регламентує освітній процес (тривалість навчального тижня, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу, навчальне навантаження, тривалість канікул), Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради рекомендує для закладів загальної середньої освіти міста таку структуру навчального року:

Тривалість 2019-2020 навчального року:
02.09.2019 р. – 29.05.2020р.

І семестр – 02.09.2019р. – 27.12.2019р.;
ІІ семестр – 20.01.2020р. – 29.05.2020р.

Канікули:
осінні – 28.10.2019р. – 03.11.2019р.;
зимові – 30.12.2019р. – 19.01.2020р.;
весняні – 23.03.2020р. – 29.03.2020р.

Цьогоріч навчальний рік розпочнеться 2 вересня 2019 року Днем Знань. Рішенням сесії Івано-Франківської обласної ради 2019 рік проголошено Роком Організації українських націоналістів.

Перший урок у закладах освіти міста буде проведено на тему: «Нам Україна вище понад все!».

ДЖЕРЕЛО: https://www.facebook.com/osvitaIF/

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Прес-реліз

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способі« протистояти та протидіяти.

Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити” «За оціночними даними Ради Європи, кожна сексуальним насильством у різних формах, – говорить Наталя Федорович, заступник Міністра соціальної політики України. – Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в Інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується: погляньте на цифри».

Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу.

Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання.

«Майже чверть європейських підлітків [23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в Інтернеті, при цьому третина з них нікому про це не розповідала!2 – каже Тетяна Цюман, голова правління Фонду та експертна з протидії сексуальному насильству. – Ми посилаємося на дані наших колег із Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні».

Третина дзвінків на Національну дитячу «гарячу» лінію в 2017-18 роках стосувалася небезпек в мережі Інтернет.

Та чи означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик. Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження.

Кампанія «Уважні батьки» звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами. Відповіді на запитання, що таке грумінг, кому він загрожує, як проводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії: https://childfund.orK.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batkv

А почати розмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити: https://www.youtube.com /watch?‘/~

Завантажити прості та змістовні сценарії бесід із дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись якими легко навчитися головних правил безпеки в Інтернеті. Будьмо пильними!

Стежте за нами у Fb: ■https://www.faeebook.com/CarefulParentsUkr

ВІТАННЯ зі Святом Останнього дзвоника

Дорогі школярі, юні МАНівці, випускники!

 Шановні наукові керівники та батьки!

 

         З теплом сонячних травневих днів та рясних весняних дощів завітало до нас Свято останнього дзвоника.

2

         Прийшла пора дітям, вчителям, батькам добре відпочити, набратися духовних і фізичних сил після наполегливої спільної праці на нелегкому шляху в Країні Знань. Нехай для всіх вас літній відпочинок буде радісним, безтурботним та цікавим, сповненим яскравих вражень та мандрівок.

Традиційно хвилюючі почуття переповнюють випускників, які сьогодні прощаються зі школою та стартують у незвідане самостійне життя. Попереду – великі перспективи практичної реалізації набутих знань, опанування обраного фаху, вершин і досягнень дорослого та нелегкого життєвого шляху.

 Отож вам, дорогі юнаки та дівчата, бажаю непохитної віри у себе, лише власним розумом та власними руками творити своє майбутнє!

Будьте успішними, гідними і наполегливими у здійсненні поставленої мети. В цьому вам допоможуть віддана любов і благословення батьків, мудрі настанови вчителів.

Сердечно дякую науковим керівникам секцій Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді  за самовіддану працю, за турботу і знання, які Ви віддаєте своїм вихованцям, за вічний неспокій, невпинний творчий пошук та педагогічну мудрість. Бажаю Вам життєвих сил і натхнення.

Щиро зичу, аби вогонь творчості та любові до власної професії ніколи не полишав Ваших сердець, а всі майбутні задуми та справи повнились світлом, красою і добром!!!

 

З повагою – директор МАНУМ             Ірина Загрійчук

ДЕНЬ НАУКИ в МАНУМ-2019

Мудрість. Досвід. Результат!

Наука виграє, коли її крила розковані фантазією.

М. Фарадей

Івано-Франківська Мала академія наук учнівської молоді

Івано-Франківської міської ради

підбила підсумки 2018-2019 навчального року

З нагоди Дня науки України та закінчення навчального року, з метою підтримки та стимулювання        інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді 16 травня 2019 року в приміщенні актової зали Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» був проведений День науки в Малій академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області.

1

На свято завітали почесні гості:

–        Ігор Максимчук, директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради;

–        Наталія Кульчицька, завідувач кафедри математики та інформатики і методики  навчання ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», кандидат педагогічних наук, голова журі І (міського) етапу конкурсу-захисту;

–        Мирослав Бідичак, директор ПМЛ;

–        члени журі І (міського) етапу конкурсу-захисту.

Гості привітали юних МАНівців та їхніх керівників із Днем науки, побажали нових відкриттів та високих досягнень у різних галузях наук.

2 DSC_0790 DSC_0794 DSC_0795 (1)

День науки в Малій академії наук – це підсумок роботи закладу  позашкільної освіти за навчальний рік.

Директор Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Ірина Загрійчук розповіла про результати роботи з обдарованими дітьми. Підбиваючи підсумки діяльності Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді за 2018-2019 навчальний рік, Ірина Загрійчук наголосила, що цьогоріч на І (міський) етап конкурсу-захисту було представлено  81 наукову роботу  учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради, котрі займалися у 38  секціях 12 наукових відділень. 7 учнів захищали по два наукових дослідження.

DSC_0801 11

63 учні-члени Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, котрі посіли І місце у І (міському) етапі конкурсу-захисту, представляли свої роботи у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Переможцями  ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН від Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді  Івано-Франківської міської ради визначено 44 учні.

У  ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківську МАНУМ представляли 16 учнів.

Перемогу у ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді здобули 10 юних дослідників Івано-Франківської МАН:

1.Губаль Зоряна, вихованка секції екології, учениця 11 класу СШ № 5, посіла ІІ місце (науковий керівник – Кокар Н.В.);

2.Тринога Мирослав,вихованець секції математики, учень 11 класу ПМЛ, посів ІІ місце (науковий керівник – Казмерчук А.І.);

3.Олексин Ксенія, вихованка секції зарубіжної літератури, учениця 11 класу УГ № 1, посіла ІІ місце (науковий керівник – Турчин С.Я.);

4.Грабовська Данута, вихованка секції польської мови, учениця 10 класу УГ №  1, посіла ІІ місце (науковий керівник – Половський В.С.);

5.Бойко Анастасія, вихованка секції журналістики, учениця 11 класу УГ № 1, посіла ІІ місце (науковий керівник – Нешпір Н.Л.);

6.Гафійчук Христина, вихованка секції французької мови, учениця 11 класу СШ № 11, посіла ІІІ місце (науковий керівник – Балицька Г.І.);

7. Павлюк Наталія, вихованка секції історії України, учениця 11 класу Ліцею № 13, посіла ІІІ місце (науковий керівник – Максимець Б.В.);

8. Лагойда Михайло, вихованець секції кліматології, учень 10 класу УГ № 1, посів ІІІ місце (науковий керівник – Яремко О.Є.);

9. Максимів Микола, вихованець секції селекції та генетики, учень 10 класу ПМЛ, посів ІІІ місце (науковий керівник – Сіренко А.Г.);

10. Тимочко Діана, вихованка секції біології людини, учениця 10 класу УГ №  1, посіла ІІІ місце (науковий керівник –  Дейчаківська Н.В.).

Чимало перемог вихованці МАНУМ здобули в інтелектуальних конкурсах, турнірах, змаганнях.

Переможці ІІІ  (фінального) етапу Конкурсу отримали на Дні науки від директора МАНУМ Ірини Загрійчук нагородні медалі «До вершин наук» за зайняте ІІ місце  та медалі «Розумник» за зайняте ІІІ місце.

Павлюк Наталія нагороджена у номінації «Ерудит року»; Губаль Зоряна – у номінації «Випускник року»;  Обухов Дмитро – «Винахідник року».

6

За кожним талантом, для того, щоб він реалізувався, стоїть надзвичайно велика праця, яку вкладають у юних науковців їхні наставники. За підготовку переможців та призерів І (міського), ІІ (обласного) етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів були вручені грамоти і подяки Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради  науковим керівникам секцій МАНУМ. Трьом педагогам Малої академії (Світлані Уваровій, Наталії Кокар, Софії Савчук) за підготовку  п`ятьох переможців І етапу Конкурсу-захисту вручена відзнака «Творчий учитель».

За підготовку переможців ІІІ (Всеукраїнського) етапу конкурсу-захисту наукові керівники Наталія Кокар, Анатолій Казмерчук, Богдан Максимець, Володимир Половський,  Наталія Нешпір, Ольга Яремко, Галина Балицька, Артур Сіренко, Надія Дейчаківська, Світлана Турчин отримали нагородні статуетки «Талант і майстерність».

DSC_0816 DSC_0851

Учні, які успішно захистили свої наукові роботи (32 випускники Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді), отримали свідоцтво про позашкільну освіту.

DSC_0862 DSC_0864

Цікавою була концертна програма Урочистої Академії.

3

День науки пройшов у щирій атмосфері, і це  свідчить про те, що в Україні наука ніколи не вмре, бо у великої кількості людей це закладено на генному рівні.

7

 

Вихованець Івано-Франківської МАНУМ – переможець нейроконкурсу!

Шийка Остап, кандидат у дійсні члени Івано-Франківської МАНУМ, учень школи-ліцею №23 , здобув перемогу в національному конкурсі з нейронаук Ukrainian Brain Bee -2019.

Це змагання серед школярів у галузі знань з нейронаук, яке проводиться англійською мовою.
Остап продемонстрував відмінні знання з нейробіології серед сотень учасників заочного туру національного конкурсу та був запрошений на фінальний, очний етап конкурсу, який проходив в Києві в інституті фізіології ім.О.О.Богомольця.
Змагання проводились з гістології нервових структур, анатомії ЦНС, тестових завдань з морфо-функціональних характеристик різних відділів нервової системи, діагностики пацієнтів та брейн-рингу.

1 2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

Урочисте вручення сертифікатів стипендіатам міської ради

У середу, 15.05.2019р., в актовій залі СШ № 11 відбулося урочисте вручення сертифікатів стипендіатам міської ради.

Серед 40 стипендіатів – дійсні члени Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, вихованки секцій екології та історії України ГУБАЛЬ ЗОРЯНА та ПАВЛЮК НАТАЛІЯ.

Ми щиро вітаємо юних МАНівців  та їхніх наставників і бажаємо здобути ще багато перемог!!!

DSC_0176

DSC_0177

DSC_0178

DSC_0179

DSC_0182

DSC_0183

DSC_0184

Фінальний етап найбільшого інтелектуального змагання

 

НАША ГОРДІСТЬ!!!

У столиці  з 2 травня  до 6 травня 2019р.  креативна учнівська молодь зі всієї України виборювала звання найкращих у 64 галузях наукових знань. Саме стільки секцій у дванадцяти наукових відділеннях МАН представлено на фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2019 році.

Івано-Франківську Малу академію наук учнівської молоді на Конкурсі представляли 16 юних дослідників.

За підсумками Конкурсу та за рішенням  журі учні-члени Івано-Франківської МАН здобули 10 ПЕРЕМОГ, а саме:

1.Губаль Зоряна, вихованка секції екології, учениця 11 класу СШ № 5, посіла ІІ місце (науковий керівник – Кокар Н.В.);

2.Тринога Мирослав,вихованець секції математики, учень 11 класу ПМЛ, посів ІІ місце (науковий керівник – Казмерчук А.І.);

3.Олексин Ксенія, вихованка секції зарубіжної літератури, учениця 11 класу УГ № 1, посіла ІІ місце (науковий керівник – Турчин С.Я.);

4.Грабовська Данута, вихованка секції польської мови, учениця 10 класу УГ №  1, посіла ІІ місце (науковий керівник – Половський В.С.);

5.Бойко Анастасія, вихованка секції журналістики, учениця 11 класу УГ № 1, посіла ІІ місце (науковий керівник – Нешпір Н.Л.);

6.Гафійчук Христина, вихованка секції французької мови, учениця 11 класу СШ № 11, посіла ІІІ місце (науковий керівник – Балицька Г.І.);

7. Павлюк Наталія, вихованка секції історії України, учениця 11 класу Ліцею № 13, посіла ІІІ місце (науковий керівник – Максимець Б.В.);

8. Лагойда Михайло, вихованець секції кліматології, учень 10 класу УГ № 1, посів ІІІ місце (науковий керівник – Яремко О.Є.);

9. Максимів Микола, вихованець секції селекції та генетики, учень 10 класу ПМЛ, посів ІІІ місце (науковий керівник – Сіренко А.Г.);

10. Тимочко Діана, вихованка секції біології людини, учениця 10 класу УГ №  1, посіла ІІІ місце (науковий керівник –  Дейчаківська Н.В.).

Бажаємо нашим  ПЕРЕМОЖЦЯМ знайти в науці багато нового і важливого.  Бажаємо насолоди,  осяяння внаслідок кропіткої праці, великої творчої енергії і наснаги!!!

4

 

2

3

1

6

5

Мала академія наук – активний учасник “Ярмарку наук”

У рамках святкування Дня міста адміністрація Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді (директор – Ірина Загрійчук; методист – Іван Бойко; керівники секцій – Богдана Сулейманова та Христина Струтинська), наукові керівники секцій біології, екології (керівник – Наталія Кокар), хімії (керівник – Ольга Кузишин), архітектури та дизайну (керівник – Наталія Буяк), юні дослідники-МАНівці взяли активну участь у “Ярмарку наук”, що проходив 5 травня 2019 року на площі Ринок. Враження неймовірні, а дощик тільки додавав цікавості!!! А ще ми дуже раді тісній співпраці з ІФНМУ та ПНУ ім. В.Стефаника. Усе пройшло ЧУДОВО!!! Всі – МОЛОДЦІ !!!

DSC_0640 DSC_0693

DSC_0633 DSC_0643

DSC_0646 DSC_0651

DSC_0653 DSC_0658

DSC_0662 DSC_0672 (1)

DSC_0674 DSC_0680

DSC_0689 DSC_0697

DSC_0703 DSC_0729

З ВЕЛИКОДНЕМ!!!

7

Конференція “Живі історії міста”

Конференція “Живі історії міста”

05.04.2019 р. на базі Української гімназії № 1 відбулась загальноміська краєзнавча конференція “Живі історії міста” серед закладів загальної середньої та вихованців позашкільної освіти.

Івано-Франківську Малу академію наук учнівської молоді на конкурсі представляла  Павлюк Наталія Василівна, вихованка секції історії  України  Івано-Франківської  МАНУМ, учениця 11 класу Ліцею № 13 (науковий керівник – Максимець Богдан Володимирович).

Роботу відзначили дипломом та пам’ятною статуеткою!

 

IMG-17a3121693c679a97c5345260c4520b0-V

IMG-67196d412953bcb2a8a2837ad45ffd3b-V

IMG-93f3364bebb83f048974e3010c66c15d-V